FAIL (the browser should render some flash content, not this).
TvKruszwica

Nawigacja
PORTAL

RSS
  -RSS

PANORAMA

OGŁOSZENIA

URZĘDY

SŁ.PUBLICZNE

SZKOŁY

PRZEDSZKOLA

KOŚCIOŁY

SPORT

KULTURA

PLAN MIASTA

ORGANIZACJE

Reklama

GOPLANIE

Radio

Greenpeace

Społeczeństwo Informacyjne

WOSP

KOHR

Multikulti

Katyń

TELEFON ALARMOWY 24/H

Ostatnie Artykuły
p.Ryszardowi -...
Camera obscur...
Do sztambucha Hu...
MARZENIA O POWROCIE ...
Metafizyczne zwidy
Forum

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Poszukuję numizmatyk...
Śmieci
Informatyka
Sprzedam wózek dla l...
WODOMIERZ - AKTUALNE...
Najciekawsze Tematy
Wiedzieć więcej [64]
WODOMIERZ - AKTUA... [49]
Jak oceniam pracę... [38]
Porządek w Kruszw... [29]
Czworonogi w mieście [27]
Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 1,334
Nieaktywowany Użytkownik: 1
Najnowszy Użytkownik: ~cpc
WODOMIERZ

Losowa Fotka
Przyroda
Przyroda
Nowe
Licznik odwiedzin


Ile straży w straży?
W tym samym czasie co zgłoszenie do wypadku na drodze Kruszwica-Szarlej o czym piszemy powyżej, wpłynęło zgłoszenie dotyczące ulatniającego się gazu w budynku mieszkalnym z przyłącza gazowego na zewnątrz.
Dyspozytor z Inowrocławia musiał sam ocenić hierarchię ważności interwencji i postanowił wysłać kruszwicką straż do poważniejszego wypadku w Szaleju. Taką decyzję musiał podjąć wskutek faktu, że OSP Kruszwica ma tylko jeden wóz bojowy lekki z obsadą czterech strażaków. Zadysponował więc do zdarzenia na Zamkowej wóz strażacki z Inowrocławia, a w akcji tej udział brało również Pogotowie Gazowe.
Ale chcemy napisać o czymś bardzo istotnym. Otóż OSP Kruszwica ma w roku najwięcej wyjazdów spośród wszystkich jednostek powiatu inowrocławskiego. W związku z tym potrzebny jest im z pewnością drugi samochód! I takie rzeczy są zauważalne, że się tak wyrażę gołym okiem. Warto tu nadmienić, że burmistrz Gawrysiak przeznaczył kwotę aż 560 tysięcy złotych na zakup takiego pojazdu dla straży i dostanie go, ale … ta w Witowicach! Dlaczego ona? Trudno jest nam naprawdę zrozumieć taką decyzję ponieważ tutaj, chociażby liczby mówią same za siebie wskazując potrzeby. Jednostka OSP w Witowicach według ostatnich danych, a te są za rok 2009, ma zaledwie 38 wyjazdów!!! Dla porównania kruszwicka OSP ma w analogicznym okresie prawie 330 !!!
Właściwie nie ma co tu komentować tego faktu. Wszystko jest jasne. Gawrysiak nie wydatkuje pieniędzy według potrzeb jakie są widoczne dla każdego, nawet średnio rozwiniętego człowieka, ale według własnego klucza. Klucza w pewnością niesprawiedliwego i co najgorsze mijającego się z potrzebami bezpieczeństwa mieszkańców z czym igra pan Gawrysiak. A może jest tak jak ćwierkają wróble w mieście, że tym właściwym kluczem jest klucz wyborczy? W końcu nie na darmo naczelnikiem straży w Witowicach jest Zenon Gralak, politycznie pełnomocnik Komitetu Wyborczego Niezależna Lista Samorządowa , na której czele stoi Tadeusz Gawrysiak.

Emilka

FOTORELACJA

fot. Piotr Kusz


Komentarze
Castor dnia 19-11-2010 18:32
"tym właściwym kluczem jest klucz wyborczy?"

Jest i to na 100%
ale.... jeden klucz ( który ma Gawrysiak) otwiera drogę na burmistrzowski fotel a drugi klucz ma społeczeństwo i może w niedzielę z niego skorzystać ,ale czy zechcesmiley
Burczymucha dnia 19-11-2010 18:35
Nic dodać nic ująć Pan Gawrysiak zawsze budował układ, zawsze był tendencyjny i zawsze każdy jego krok każda decyzja podporządkowana była wyborom ! Nie zrobi nic co by Mu nie przysparzało elektoratu. Tak jest i obecnie, Kruszwica ma jeden samochód a dlaczego samochodu nie może mieć straż z Witowic? skoro Witowie gwarantują Gawrysiakowi przygniatającą większość elektoratu a Kruszwica już tego nie rokuje to gdzie trafi samochód no gdzier30;r30;?
jagoda dnia 19-11-2010 21:23
Ludzie obudzcie się proszę.Pan burmistrz nic nie robił w gminie przez 4lata a teraz nagle 100 różnych inwestycji(prowizorek) tydzień przed wyborami.lampy na ścieżce do amfiteatru już w połowie rozwalone taka tandeta blaszka 1mm,chodnik na rynku rezbebłany.Melioracja na Tryszczynskiej taka ,że samochody są z błota wyciągane przez ciągniki,z parkingu przy PTTK zrobili plac buraczany bez żadnych wyznaczonych parkingów,bez skrawka zieleni i do tego górki i pagórki dziury i kałuże
kozakpietrek dnia 19-11-2010 23:12
Żenada , droga Emilko . Tylko takie określenia przychodzą mi na myśl czytając Twój artykuł , oraz NIERZETELNY i STRONNICZY sposób przedstawienia sprawy.
Po pierwsze : OSP Kruszwica posiada na wyposażeniu
1 "Lekki samochód operacyjny z napędem na cztery koła i instalacją gazową"
2 " Średni M E R C E D E S A T E G O - 16 29 AF "
3 "Cięzki samochód wodno-pianowy z nadwoziem typu JELCZ 004 GCBA 6/32 Jelcz 315 "

Dane za http://www.ospkruszwica.za.pl/

Po drugie.
W OSP Kruszwica ,która jest w Krajowym Systemie Ratowniczo Gaśniczym ( KRSG ) etatowo zatrudnia kierowców pojazdów ratowniczo gaśniczych , no i załoga w/w OSP dyżuruje 24 h . Nie można wiec stronniczo ( tak jak Ty to przedstawiałaś ) porównywać tejże jednostki ( z całym szacunkiem dla wszystkich którzy tam działają ) z jednostką typowo ochotniczą jak ta w Witowicach , gdzie udzielają się typowi ochotnicy ,którzy nie maja tyle sprzętu i wyposażenia co OSP Kruszwica.
W dodatku dodawanie w artykule nazwisk ludzi na godzinę przed ciszą wyborczą nie przystoi porządnemu portalowi społecznościowemu. Tak więc droga Emilko ,zanim napiszesz coś na forum to zbierz rzetelne informacje na temat.
Palikot_Kruszwica dnia 19-11-2010 23:59
Żenada kozakpietrek!Twoja durnota bije z postów które poczytałem aż kilka stron do tyłu. Zabrakło mi ostatnio tak lubianych przez ciebie jezeli cenzura portalu puści itd. A jakos puszcza czyli masz manię prześladowczą o nazwie www.kruszwica.org hahahahahhaha Gratuluję Emilce artykułu i gratuluję uczciwości,że podajesz jaki układ mamy dzięki wodzowi i jego pobratymcom.Oczywiscie,że należy ujawniać nazwiska i podawać ich z imienia i nazwiska.Układy należy poznać i rozbijać, a nie ukrywać jakby chciał jakiś palant co to niby kozak,a jednak sraczkę dostał na sama myśl o nazwiskach.A moze o swoej sie boisz?A co ma do rzeczy nazwisko i godzina przed ciszą? Ano nic, ale jak zwykle kozakpietrek musiał chlapnac jakieś g...o. Ty naprawdę masz coś nie tak koleżko pod sufitem.A moze ty wariat jesteś?To możliwe.
feniks dnia 20-11-2010 10:40
Palikot to na pewno jest jest jakiś sąsiad z okolic p.Gawrysiaka i działacz OSP w Witowicach;p hehe i teraz mu żal...smiley
CS 20 dnia 20-11-2010 10:49
bardzo dobrze Emilka że podalaś nazwiska,niech wreszcie wszyscy ludzie wiedzą kto co robi,panie kozak do ciszy wyborczej to jeszcze daleko,więc nie pisz pan takich bredni
telewizor dnia 22-11-2010 16:03
tyle sie pisze o strazy w kruszwicy ciemawi mnie czy nadal przyjezdzaja na miejsce porzaru bez wody jak to miało miejsce podczas wybuchu w janocinie dobrze ze przyjechała tez strasz z inowrocławia bo trzeba by gasic wiadrami wiec niema sie czym chwalic taka akcia wstyt
czekajacNaSobote dnia 23-11-2010 18:02
"telewizor" Kruszwicka straż nigdy nie pojechała do pożaru bez wody więc jak nie masz pojęcia ,że nie raz sprzęt zawodzi to po prostu sie nie wypowiadaj na taki temat. Wracając to zakupu nowego samochodu do OSP Witowice to jest śmieszne, Kruszwicka Straż może przekazać spokojnie JELCZA 004 GCBA 6/32" kozakpietrek " do Witowic a nowy zakup gminy powinien przyjść do Kruszwickiej Straży której na pewno bardziej się przyda i będzie spełniał swoje zadania a nie stał w garażu a statystyki mówią same za siebie gdzie jest zapotrzebowanie !!!!
kozakpietrek dnia 26-11-2010 22:34
czekajacNaSobote Pewnie ze będzie stał w garażu , bo nie ma ludzi w osadzie żeby był należycie wykorzystany. Z tego co pamiętam to Jelcz z Kruszwicy ostatni raz może ze dwa miesiące temu wyjechał Chłopaki ledwo zipią bo nie ma kasy na nic , ani na szkolenia , ani na wyposażenie , ani na zatrudnienie jako takie , a jak dostaną następny samochód to pewnie trzeba będzie do Burmistrza zgłosić żeby kogoś z robót interwencyjnych dodał do obsady wozu bojowego smiley
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
GREENPEACE

Poezja piórem internautów pisana
p.Ryszardowi - pro memoriam
Nie wiem, czyś ty wiatr swobodny, czy tylko listopad mokry i chłodny.
Camera obscura, Dziadów część wtóra
Chciałem, aby w krzywym zwierciadle satyry niektórzy kandydaci na burmistrza zobaczyli siebie, a przy tym trochę prawdy o sobie. Ona zawsze dostrzeże to, co ktoś chciałby pominąć.
Do sztambucha Huckowi
Chociaż literackich talentów brak, ale ma ten polityczny smak.
MARZENIA O POWROCIE . . .
Gdy wybory się zbliżają, rajcy do gardłem sobie hycają.
Metafizyczne zwidy
Ten wiersz najlepiej czytać późną wieczorową porą.
Pieta
Wszystkich czytelników poezji, z okazji Świąt Wielkiej Nocy pozdrawiam i życzę wiosennego słońca.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Kalendarz
Kwiecień 2015
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Kursy Walut
Kursy walut w MyBank.pl
Notowanie z 2015-04-27
Kursy walut strzałka 0.60%
3,7115
Kursy walut strzałka 0.13%
4,0214
Kursy walut strzałka 0.23%
3,8822
Kursy walut strzałka 0.61%
5,6216
Newsletter
Dla Użytkowników
Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~Jan z Daleka
Brak Avatara height=

Punktacja:
Ogólne: 63
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~Optymista1 (52 pkt.)
3) ~Mark88 (48 pkt.)
4) ~larion (36 pkt.)
5) ~qwert (31 pkt.)
6) ~szymanek666 (28 pkt.)

Wyniki Lotto