FAIL (the browser should render some flash content, not this).
TvKruszwica

Nawigacja
PORTAL

RSS
  -RSS

PANORAMA

OGŁOSZENIA

URZĘDY

SŁ.PUBLICZNE

SZKOŁY

PRZEDSZKOLA

KOŚCIOŁY

SPORT

KULTURA

PLAN MIASTA

ORGANIZACJE

Reklama

GOPLANIE

Radio

Greenpeace

Społeczeństwo Informacyjne

WOSP

KOHR

Multikulti

Katyń

TELEFON ALARMOWY 24/H

Ostatnie Artykuły
p.Ryszardowi -...
Camera obscur...
Do sztambucha Hu...
MARZENIA O POWROCIE ...
Metafizyczne zwidy
Forum

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Poszukuję numizmatyk...
Śmieci
Informatyka
Sprzedam wózek dla l...
WODOMIERZ - AKTUALNE...
Najciekawsze Tematy
Wiedzieć więcej [64]
WODOMIERZ - AKTUA... [49]
Jak oceniam pracę... [38]
Porządek w Kruszw... [29]
Czworonogi w mieście [27]
Użytkowników Online
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 1,334
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: ~cpc
WODOMIERZ

Losowa Fotka
Dorota Wiatr
Dorota Wiatr
Przyroda - Dorota Wiatr
Licznik odwiedzin


Poszukiwania Kamila trwają
Zalew internetowych plotek

Zaginiony w Orchowie, w nocy z dnia 11 na 12 stycznia Kamil Pakulski nadal jest poszukiwany przez przyjaciół oraz Policję. Mimo tego, internetowi plotkarze nie dają za wygraną- co gorsza wirtualną nieprawdę przenoszą do realnego świata. Przy tym zupełnie nie liczą się z tragedią najbliższych zaginionego. Wątpliwe jest też, aby w zalewie nieprawdziwych, wypełnionych jadem komentarzy znaleźć jakiekolwiek informacje potrzebne Policji czy mogące pomóc tej sprawie. Na mogileńskim forum trwa właśnie kłótnia oraz wzajemne obrzucanie się błotem i oskarżeniami. Nie brakuje komentarzy, wręcz szokujących.

Internauci nie odpuszczają

Zaczęło się na lokalnych portalach oraz mogileńskim forum. O zaginięciu informowała także Kruszwica.org. Od sprawy minęły zaledwie dwa tygodnie, tymczasem na popularnym portalu społecznościowym facebook powstała strona, “której celem jest skoordynowanie działań związanych z poszukiwaniem Kamila”. Społeczność w zaledwie kilka dni polubiło ponad 2000 tys. użytkowników. Niestety nie wszyscy są w stanie pomóc. Zdarza się bowiem, że użytkownicy (mimo, że na fb trudniej pozostać anonimowym) szokują swoimi stwierdzeniami. Administrator strony na bieżąco stara się rozwiązywać wszelkie okoliczności związane ze sprawą. Jedną z podejrzanych sytuacji było logowanie się na profil zaginionego przez telefon typu android. Jak się okazało logowania dokonał członek rodziny w celu sprawdzenia wiadomości. Internetowi plotkarze na lokalnych portalach i w tym jednak węszyli spisek.

Takie rzeczy nie powinny mieć miejsca

Oprócz internetowych komentatorów, którzy swoimi wpisami spowodowali lawinę absurdalnych teorii związanych z zaginięciem oraz znalezieniem Kamila zdarzają się także i tacy, którzy zupełnie nie rozumieją dramatu jaki przeżywa jego rodzina.
- Internet może i jest pożyteczny, ale staje się na naszych oczach także wysypiskiem ludzi niepoważnych- trafnie komentuje w rozmowie z portalem jeden z znajomych Kamila. Tworzenie kolejnych teorii nikomu nie pomaga, a trzeba przyznać, że próbując je śledzić trudno się nie pogubić. Najbardziej przeraża fakt, że na mogileńskim forum zdarzają się internauci próbujący oskarżać całe otoczenie zaginionego w tym rodzinę i znajomych.

Jasno widzą czy nic nie widzą?

Zaginięcie Kamila Pakulskiego stała się tak medialne, że zainteresowały się nią nawet brukowe portale gazet typu “Fakt” i “Super Express”. W akcję poszukiwawczą miał włączyć się także jasnowidz Krzysztof Jackowski. Nie trzeba było długo czekać aż w internecie na stronie jasnowidz Mai Danielewicz pojawił się również wpis dotyczący Kamila. Bazując na niedopowiedzeniu jasnowidz rzuciła kolejny kęs plotkarski internautom komentując sprawę Kamila: “Oj chłopaku...co ty zrobiłeś…”. Zaznaczyła jednak, że nie chce rozmawiać z nikim oprócz rodziny. Zapytana przez portal Kruszwica.org próbowała uniknąć odpowiedzi, lecz w końcu przedstawiła swoją wizję oraz wskazała bratu Kamila miejsce w którym należy go szukać. Autentyczność jasnowidzów należy ocenić samemu. Tym bardziej, że co jasnowidz to mówi inaczej.


Czy to mogła być pomyłka?

Jedna z wersji, która krąży po internetowym świecie mówi, że Kamil mógł zostać porwany przez... przypadek. Świadczyłby o tym wpis, który pojawił się na jego profilu i zniknął. Czy uda się pomimo mijających trzech tygodni odnaleźć Kamila Pakulskiego? Nad sprawą nadal pracuje Policja. Na nagraniu z klubu Holidays widać tylko podjeżdżający samochód. Zdaniem administratora strony “Szukamy Kamila Pakulskiego” “jeżeli w sprawę zamieszany jest kierowca samochodu, to logowania BTS pokażą, iż ktoś w tym miejscu się przemieszczał. W grę wchodzi niewielki przedział czasowy (0:00 - 0:15) więc szansa na znalezienie przemieszczającego się numeru jest duża.”


Mark


Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
GREENPEACE

Poezja piórem internautów pisana
p.Ryszardowi - pro memoriam
Nie wiem, czyś ty wiatr swobodny, czy tylko listopad mokry i chłodny.
Camera obscura, Dziadów część wtóra
Chciałem, aby w krzywym zwierciadle satyry niektórzy kandydaci na burmistrza zobaczyli siebie, a przy tym trochę prawdy o sobie. Ona zawsze dostrzeże to, co ktoś chciałby pominąć.
Do sztambucha Huckowi
Chociaż literackich talentów brak, ale ma ten polityczny smak.
MARZENIA O POWROCIE . . .
Gdy wybory się zbliżają, rajcy do gardłem sobie hycają.
Metafizyczne zwidy
Ten wiersz najlepiej czytać późną wieczorową porą.
Pieta
Wszystkich czytelników poezji, z okazji Świąt Wielkiej Nocy pozdrawiam i życzę wiosennego słońca.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Kalendarz
Kwiecień 2015
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Kursy Walut
Kursy walut w MyBank.pl
Notowanie z 2015-04-24
Kursy walut strzałka 1.27%
3,6895
Kursy walut strzałka 0.21%
4,0161
Kursy walut strzałka 0.20%
3,8732
Kursy walut strzałka 0.31%
5,5876
Newsletter
Dla Użytkowników
Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~Jan z Daleka
Brak Avatara height=

Punktacja:
Ogólne: 63
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~Optymista1 (52 pkt.)
3) ~Mark88 (48 pkt.)
4) ~larion (36 pkt.)
5) ~qwert (31 pkt.)
6) ~szymanek666 (28 pkt.)

Wyniki Lotto