FAIL (the browser should render some flash content, not this).
TvKruszwica

Nawigacja
PORTAL

RSS
  -RSS

PANORAMA

OGŁOSZENIA

URZĘDY

SŁ.PUBLICZNE

SZKOŁY

PRZEDSZKOLA

KOŚCIOŁY

SPORT

KULTURA

PLAN MIASTA

ORGANIZACJE

Reklama

GOPLANIE

Radio

Greenpeace

Społeczeństwo Informacyjne

WOSP

KOHR

Multikulti

Katyń

TELEFON ALARMOWY 24/H

Ostatnie Artykuły
Camera obscur...
Do sztambucha Hu...
MARZENIA O POWROCIE ...
Metafizyczne zwidy
Pieta
Forum

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Oznakowanie drogowe
Dzikie zagospodarowa...
Uszkodzone lampy.
WODOMIERZ - AKTUALNE...
Gdzie są ryby z Gopł...
Najciekawsze Tematy
Wiedzieć więcej [64]
WODOMIERZ - AKTUA... [49]
Jak oceniam pracę... [38]
Porządek w Kruszw... [29]
Czworonogi w mieście [27]
Użytkowników Online
Gości Online: 9
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 1,276
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: ~kameleon
WODOMIERZ

Losowa Fotka
Kasia B
Kasia B
Przyroda - Kasia B
Licznik odwiedzin


Poszukiwania Kamila trwają
Zalew internetowych plotek

Zaginiony w Orchowie, w nocy z dnia 11 na 12 stycznia Kamil Pakulski nadal jest poszukiwany przez przyjaciół oraz Policję. Mimo tego, internetowi plotkarze nie dają za wygraną- co gorsza wirtualną nieprawdę przenoszą do realnego świata. Przy tym zupełnie nie liczą się z tragedią najbliższych zaginionego. Wątpliwe jest też, aby w zalewie nieprawdziwych, wypełnionych jadem komentarzy znaleźć jakiekolwiek informacje potrzebne Policji czy mogące pomóc tej sprawie. Na mogileńskim forum trwa właśnie kłótnia oraz wzajemne obrzucanie się błotem i oskarżeniami. Nie brakuje komentarzy, wręcz szokujących.

Internauci nie odpuszczają

Zaczęło się na lokalnych portalach oraz mogileńskim forum. O zaginięciu informowała także Kruszwica.org. Od sprawy minęły zaledwie dwa tygodnie, tymczasem na popularnym portalu społecznościowym facebook powstała strona, “której celem jest skoordynowanie działań związanych z poszukiwaniem Kamila”. Społeczność w zaledwie kilka dni polubiło ponad 2000 tys. użytkowników. Niestety nie wszyscy są w stanie pomóc. Zdarza się bowiem, że użytkownicy (mimo, że na fb trudniej pozostać anonimowym) szokują swoimi stwierdzeniami. Administrator strony na bieżąco stara się rozwiązywać wszelkie okoliczności związane ze sprawą. Jedną z podejrzanych sytuacji było logowanie się na profil zaginionego przez telefon typu android. Jak się okazało logowania dokonał członek rodziny w celu sprawdzenia wiadomości. Internetowi plotkarze na lokalnych portalach i w tym jednak węszyli spisek.

Takie rzeczy nie powinny mieć miejsca

Oprócz internetowych komentatorów, którzy swoimi wpisami spowodowali lawinę absurdalnych teorii związanych z zaginięciem oraz znalezieniem Kamila zdarzają się także i tacy, którzy zupełnie nie rozumieją dramatu jaki przeżywa jego rodzina.
- Internet może i jest pożyteczny, ale staje się na naszych oczach także wysypiskiem ludzi niepoważnych- trafnie komentuje w rozmowie z portalem jeden z znajomych Kamila. Tworzenie kolejnych teorii nikomu nie pomaga, a trzeba przyznać, że próbując je śledzić trudno się nie pogubić. Najbardziej przeraża fakt, że na mogileńskim forum zdarzają się internauci próbujący oskarżać całe otoczenie zaginionego w tym rodzinę i znajomych.

Jasno widzą czy nic nie widzą?

Zaginięcie Kamila Pakulskiego stała się tak medialne, że zainteresowały się nią nawet brukowe portale gazet typu “Fakt” i “Super Express”. W akcję poszukiwawczą miał włączyć się także jasnowidz Krzysztof Jackowski. Nie trzeba było długo czekać aż w internecie na stronie jasnowidz Mai Danielewicz pojawił się również wpis dotyczący Kamila. Bazując na niedopowiedzeniu jasnowidz rzuciła kolejny kęs plotkarski internautom komentując sprawę Kamila: “Oj chłopaku...co ty zrobiłeś…”. Zaznaczyła jednak, że nie chce rozmawiać z nikim oprócz rodziny. Zapytana przez portal Kruszwica.org próbowała uniknąć odpowiedzi, lecz w końcu przedstawiła swoją wizję oraz wskazała bratu Kamila miejsce w którym należy go szukać. Autentyczność jasnowidzów należy ocenić samemu. Tym bardziej, że co jasnowidz to mówi inaczej.


Czy to mogła być pomyłka?

Jedna z wersji, która krąży po internetowym świecie mówi, że Kamil mógł zostać porwany przez... przypadek. Świadczyłby o tym wpis, który pojawił się na jego profilu i zniknął. Czy uda się pomimo mijających trzech tygodni odnaleźć Kamila Pakulskiego? Nad sprawą nadal pracuje Policja. Na nagraniu z klubu Holidays widać tylko podjeżdżający samochód. Zdaniem administratora strony “Szukamy Kamila Pakulskiego” “jeżeli w sprawę zamieszany jest kierowca samochodu, to logowania BTS pokażą, iż ktoś w tym miejscu się przemieszczał. W grę wchodzi niewielki przedział czasowy (0:00 - 0:15) więc szansa na znalezienie przemieszczającego się numeru jest duża.”


Mark


Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
GREENPEACE

Poezja piórem internautów pisana
Camera obscura, Dziadów część wtóra
Chciałem, aby w krzywym zwierciadle satyry niektórzy kandydaci na burmistrza zobaczyli siebie, a przy tym trochę prawdy o sobie. Ona zawsze dostrzeże to, co ktoś chciałby pominąć.
Do sztambucha Huckowi
Chociaż literackich talentów brak, ale ma ten polityczny smak.
MARZENIA O POWROCIE . . .
Gdy wybory się zbliżają, rajcy do gardłem sobie hycają.
Metafizyczne zwidy
Ten wiersz najlepiej czytać późną wieczorową porą.
Pieta
Wszystkich czytelników poezji, z okazji Świąt Wielkiej Nocy pozdrawiam i życzę wiosennego słońca.
Polny wiatr
Dla tych, co kochają przyrodę.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Kalendarz
Kwiecień 2014
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Kursy Walut
Kursy walut w MyBank.pl
Notowanie z 2014-04-23
Kursy walut strzałka 0.22%
3,0273
Kursy walut strzałka 0.06%
4,1914
Kursy walut strzałka 0.09%
3,4337
Kursy walut strzałka 0.26%
5,0907
Jest godzina:


Strona wygenerowana w 1.811 sek.
Newsletter
Dla Użytkowników
Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~Jan z Daleka
Brak Avatara height=

Punktacja:
Ogólne: 63
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~Optymista1 (48 pkt.)
3) ~Mark88 (48 pkt.)
4) ~larion (36 pkt.)
5) ~qwert (31 pkt.)
6) ~szymanek666 (28 pkt.)

Wyniki Lotto